VİZYON VE MİSYONUMUZ

ÖZER ANAOKULU VİZYON VE MİSYONU

Bir çocuğun ilk ve en kalıcı eğitimcisi ebeveynlerdir. Birlikte çalıştığımızda çocuğun gelişimi ve öğrenmesi üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır. Ebeveynler için her gün okumak, oynamak, çocukla konuşmak, sorularını cevaplamak için zaman ayırmaları hayati önem taşır. Bunun için ebeveynlerle etkin bir ortaklık kurmak öncelikli hedefimizdir.

Çocuğunuzu en iyi siz tanıyorsunuz ve görüşlerinizi duymak istiyoruz. Anaokulunda açık bir kapı politikamız var: Çocuğunuzun nasıl yaptığını görmek veya öğretmenlerle konuşmak için herhangi bir zamanda anaokulumuza gelebilirsiniz. Ebeveynlerin ve öğretmenlerin birbirlerine güvenmeleri ve saygı duymaları önemlidir. Çocuğunuzun yararı için birlikte çalıştığımız zaman en iyi şekilde sonuç alırız.

Okulumuzda “Proje tabanlı öğretim” programı uygulanmaktadır. Çünkü biz çocukların üst düzey kişisel aktivitelerini ve yeteneklerini destekleyerek, onları her bir gelişme alanının son sınırına kadar getirmeyi hedefliyoruz. Bunu çok çeşitli kaynak ve araçları özgür bir şekilde kullanmalarına ortam hazırlayarak ve çocuklara mevcut bilgiyi aktarmak yerine, çocuğun bilgiye ulaşma becerilerini destekleyerek ulaşacağımızı düşünüyoruz. Öte yandan çocuğu akademik yaşamına hazırlamanın ihmal edilemeyecek kadar önemli olduğunun farkındayız ve hazırlanacak projede birincil önceliklerimiz arasındadır.